O firmie

Historia firmy

Firma Kozłowski powstała 1952 roku w Lublinie. Założył ją dziadek obecnego właściciela Leon Kozłowski. Przez całe lata ręcznie wyrabiał on z naturalnych surowców pędzle dla artystów plastyków. W późniejszym czasie dołączyła do niego żona Ewa.

Rodzinne tradycje z powodzeniem kontynuował i rozwijał syn Zbigniew Kozłowski tworząc prężnie działającą firmę produkcyjną, będąc jednocześnie prekursorem prywatnej przedsiębiorczości na rynku lubelskim.

Dzięki udziałowi w licznych zagranicznych targach i wystawach w latach 80-tych i 90-tych „pędzle Kozłowskiego” trafiały do coraz większej rzeszy odbiorców w Polsce i za granicą. Pędzle kosmetyczne sprzedawane były między innymi w salonach MODY POLSKIEJ a także w licznych drogeriach zachodniej Europy.

Od roku 1998 do 2020 r. właścicielem był Rafał Kozłowski wnuk założyciela. Firma rozszerzyła swoją ofertę o rożnego rodzaju pędzle specjalistyczne: techniczne, do zdobienia szkła i bombek, stomatologiczne itp. Fachowość naszych pracowników, doskonała jakość surowców, jak również nadzór nad produkcją i doświadczenie Zbigniewa Kozłowskiego są gwarancją najwyższej jakości naszych pędzli.

Od 2020 r. właścicielką firmy jest Ewa Kozłowska a obecna nazwa firmy to MANUFAKTURA Pędzle Kozłowski.

Rafał Kozłowski
Rafał Kozłowski wnuk założyciela