HISTORIA FIRMY

 

Firma Kozłowski powstała 1952 roku w Lublinie. Założył ją dziadek obecnego właściciela Leon Kozłowski. Przez całe lata  ręcznie wyrabiał on z naturalnych surowców pędzle dla artystów plastyków. W późniejszym czasie dołączyła do niego żona Ewa.

                 

Ewa i Leon Kozłowscy założyciele firmy

 

Rodzinne tradycje z powodzeniem kontynuował i rozwijał syn Zbigniew Kozłowski tworząc prężnie działającą firmę produkcyjną, będąc jednocześnie prekursorem prywatnej przedsiębiorczości na rynku lubelskim. Dzięki udziałowi w licznych zagranicznych targach i wystawach w latach 80-tych i 90-tych „pędzle Kozłowskiego” trafiały do coraz większej rzeszy odbiorców w Polsce i za granicą. Pędzle kosmetyczne sprzedawane były między innymi w salonach MODY POLSKIEJ a także w licznych drogeriach zachodniej Europy.

Rok 1987 - Zbigniew Kozłowski – targi GANDAWA Belgia
Targi Belgia – na stoisku firmy miły gość - Włodzimierz Lubański
Rok 1996 – Ewa i Zbigniew Kozłowscy - Targi Freiburg Niemcy

Od roku 1998 właścicielem jest Rafał Kozłowski wnuk założyciela. Firma rozszerzyła swoją ofertę o rożnego rodzaju pędzle specjalistyczne: techniczne, do zdobienia szkła i bombek, stomatologiczne itp. Fachowość naszych pracowników, doskonała jakość surowców, jak również nadzór nad produkcją i doświadczenie Zbigniewa Kozłowskiego są gwarancją najwyższej jakości naszych pędzli.

Rafał Kozłowski wnuk założyciela, obecny właściciel firmy